vēsturisko laiku rotaslietas

Seno laiku rotaslietas

Senākie mākslas darbi ir zīmējumi uz kaula plāksnītēm. Ar ornamentiem rotāti raga cirvji un kaula kulta rīki. Šīs, varbūt mūsdienu uzskatos nelietderīgās lietas ir palīdzējušas attīstīties mūsdienu juvelierizstrādājumu preču ražotājiem. Ņemot piemēru no senākajiem mākslas darinājumiem, piemēram zīmēšanas uz kaula plāksnītēm, cilvēki ir izpētījuši kā to paveikt kvalitatīvāk un ātrāk. Senāk cilvēki zināja ka var zīmēt uz kaula plāksnītēm, laikam ejot līdz pat mūsdienām tie spēj apzīmēt visu ko vien var atrast uz zemeslodes. Kaula apzīmēšana senākajā pasaulē, auduma, koka, akmens, papīra apzīmēšana mūsdienās.

Neolīta izplatīti bija dzīvnieku atveidojumi ragā un kaulā, kā arī koku kausu kāti ūdensputnu izskatā. Mūsdienās ir vesela nozare kas nodarbojas ar dažādu dekoratīvu koka grebšanu un kaula figūriņu veidošanu. Senajos laikos figūriņas tika veidotas dzīvnieku izskatos, mūsdienās tās veido gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolos. Materiāli kādus cilvēki ir izmēģinājuši figūriņu veidošanai ir koks, kauls, marmors, akmens, māls, u.t.t.  Senās figūru, atveidojumu grebšanas iespējas bija ļoti aprobežotas, bet tuvojoties mūsdienām cilvēki atrada arvien jaunus veidus un iespējas kā izmantot tajos laikos esošos materiālus, lai padarītu sevi, savus darbarīkus un lietas skaistākas, simboliskākas. Labs piemērs ir laulību gredzeni, kas jau no laika gala ir apzīmējuši svētu savienību.

Apkopojot visu pateikto, var nonākt pie secinājuma, ka bez seno laiku darinājumiem, mūsdienās juvelierizstrādājumi nebūtu tik kvalitatīvi un tik tālu attīstīti, varbūt tie tikai sāktu savu sākuma ceļu kādu tie sāka pirms daudziem gadu tūkstošiem.