dzērieni un dažādas uzkodas

Kādas uzkodas izvēlēties pie dažādiem dzērieniem?

Uzkodas nereti ir maltītes labākā daļa gan kā lielisks ievads, gan kā papildinājums, ko likt uz kārā zoba. Bieži vien uzkodas tiek piemērotas izvēlētajiem dzērieniem. Kā piemēram, klasiska kombinācija ir vīns un dažādu veidu sieri, olīvas un žāvējumi. Vai citos gadījumos pie alus vislabāk derēs ķiploku grauzdiņi un citas sāļākas uzkodas. Un protams, vēl viens lielisks veids kā izvēlēties – pielāgot tās kādai tēmai vai valsts virtuvei.

Labākās uzkodas pie vīna

Pie klasiskajiem vīniem, tādiem kā Riesling vai Chardonnay, vislabāk piestāvēs siers, olīvas un rieksti. Iesakām izvēlēties dažādas sāļuma un garšvielu sierus, kā piemēram, cietos sierus, kazas sieru vai piemēram mocarellu. Un šai kombinācijai lieliski piestāv dažādas olīvas -vieniem vairāk garšos melnās, citiem zaļās, bet varbūt kādam labāk ar dažādiem pildījumiem, kā piemēram, pildītas ar papriku, svaigo sieru vai anšovu pastu. Un protams, rieksti – mandeles, valrieksti vai indijas rieksti, visi būs burvīgs papildinājums vīna glāzei.

Bet neparastākiem vīniem kā rose vai sangrijas dzērienam, vislabāk klāt ies saldās uzkodas – augļi, kūciņas vai šokolāde. Neparasta, bet burvīga kombinācija ir Pinot Noir vīns un pistācijas rieksti. No mūsu piedāvātā uzkodu klāsta pie vīna iesakām izvēlēties siera plati, dārzeņu vai augļu plati, kā arī jūras velšu izlasi.

Pie alus vislabāk derēs

Bet tiem, kas vēlas vēsa alus baudīšanu papildināt ar lieliskām uzkodām, esam noskaidrojuši kādas uzkodas vislabāk derēs pie alus. Tā kā alus ir rūgts un gāzēts, tad tam vislabāk pārī likt sāļas uzkodas. Ierastākās ir ķiploku grauzdiņi un dažādi žāvētas gaļas izstrādājumi. Un protams, čipsi, sāļie krekeri un riekstiņi. Bet ja vēlaties savu alus baudīšanas rituālu vēlaties padarīt elegantāku, ar izsmalcinātākām uzkodām, piedāvājam gaļas plati, kurā iekļautas akniņas bekonā, kotletītes, vistas strēmelītes, kūpināta gaļa, desiņa un marinējumi vai uzkodu plati  ar dārzeņu rullīšiem, groziņiem ar lasi, vēja kūkām ar siera salātiem, gaļas/dārzeņu iesmiņiem un sieru.

Salds baudījums pie kafijas

Protams, kas gan ir kafijas vai tējas krūze bez saldas uzkodas. Ar siltajiem dzērieniem lieliski savienojamas nelielas kūciņas, cepumi un makarūni. Mūsu piedāvājumā atradīsiet gan porciju kūciņas, kas piemērotas dažādām gaumēm,  gan mini desertus glāzītēs, gan smalkos un gaisīgos makarūnus, kas pildīti ar dažādiem debešķīgiem pildījumiem.