sieviete, kas skaisti parāda savu jauno kaklarotu un auskarus

Kā pareizi nēsāt rotaslietas?

Cilvēki ir rotājušies jau kopš seniem laikiem. Pašas senākās rotaslietas esot bijuši caururbti gliemežvāki, kas tikuši izmantoti pirms vairākiem desmitiem tūkstošiem gadu. Protams, laika gaitā rotu veidi un rotāšanās tradīcijas ievērojami mainījušās. Vai šobrīd eksistē kādi noteikumi, kas jāievēro, nēsājot rotas?

Nepārspīlēt

Dažādās dzīves jomās šobrīd vērā tiek ņemta vienkāršā patiesība: “mazāk ir vairāk”. Ir gan atsevišķi gadījumi, kad rotu nēsāšanā šis noteikums ir jāaizmirst, taču kopumā tas darbojas. Daudzu (un jo īpaši – dažādu) rotu vienlaicīga nēsāšana tiek uzskatīta par slikto toni, savukārt par gaumīgu izvēli tiek uzskatīta, piemēram, vienas kaklarotas un pieskaņota materiāla un stila auskaru valkāšana. Modes eksperti no https://gredzentins.lv/lv/ gan reizēm iesaka būt drosmīgiem un kombinēt dažādas rotas, taču jāievēro pamata princips – zeltu nevajadzētu kombinēt ar sudrabu.

Īpaši būtiski ir pamata etiķetes normas ievērot lietišķajā vidē – dodoties uz biroju, visticamāk, nevajadzētu pārspīlēt ar ļoti uzkrītošām, daudzveidīgām un košām rotām. Protams, izņēmums varētu būt izteikti radošas profesijas, piemēram, mākslinieki, aktieri vai tml.

Uzreiz komplektā

Lai ikdienā būtu vienkāršāk kombinēt rotas, vislabāk tās jau uzreiz pirkt komplektā. Piemēram, vienota stila auskarus, gredzenu un kaklarotu. Protams, pēc tam nav būtiski tās visas nēsāt vienlaikus. Cits variants – izvēlēties, kāda materiāla rotas konkrētajam valkātājam visvairāk patīk un atbilst gaumei, piemēram, tas varētu būt dzeltenais zelts. Un pēc tam – iegādājoties jaunas rotas, tās jāizvēlas no šī paša materiāla. Tādējādi kombinēšana būs maksimāli vienkārša.

Stabilas vērtības

Ja negribat pārspīlēt, bet tomēr izskatīties eleganti un labi, jāizvēlas stabilas vērtības – klasiskas rotas. Par tādām var uzskatīt pērļu kaklarotas vai auskarus – tie piestāv teju jebkuram apģērbam un dzīves situācijai, tāpat nezaudēs savu aktualitāti pēc pāris gadiem, bet, iespējams, pat būs nododami mantojumā nākamajām paaudzēm. Arī klasiski nagliņu tipa auskari vai askētisks gredzens ar, piemēram, vienu dārgakmeni ir pārbaudīta un klasiska vērtība, kas no modes neizies.