puisis satīts ļoti garā čekā

Ja nezini kādi nodoķļi jāmaksā – vērsies pie mums

Lai uzņēmums un tā grāmatvedis veiksmīgi strādātu, reizēm ir nepieciešamas nodokļu konsultācijas no malas, jo ne visi jautājumi ikdienā ir vienkārši atrisināmi pašu spēkiem. Piedāvājam nodokļu konsultācijas par visiem Latvijā šobrīd maksājamajiem nodokļiem. Kurš interesē jūs?

Kas konsultē nodokļu jautājumos?

Nodokļu konsultantu Latvijā ir daudz, ja nevienu nepazīstat personīgi, vienmēr iespējams ierakstīt attiecīgo vārdu salikumu “Google” un izvēlēties sev tīkamāko piedāvājumu. Konsultēt gatavas gan privātpersonas – sertificēti nodokļu konsultanti, gan specializētie uzņēmumi.

Kad konsultē par nodokļiem?

Lielākoties biznesa ikdienā konsultācijas no malas nav nepieciešams, jo viss rit savu ierasto gaitu un grāmatvedis veic standarta grāmatojumus. Taču zināms arī, ka biznesā reti viss notiek tikai un vienīgi pēc sākotnēji iedomātā scenārija. Mēdz rasties neikdienišķas situācijas, būt netipiski darījumi un jauni, piemēram, ārvalstu klienti, kad papildus jādomā, kā rīkoties. Šie ir brīži, kad nodokļu konsultācijas kļūst par neatsveramu atbalstu grāmatvedim un uzņēmuma vadītājam, pareizāko lēmumu pieņemšanā.

Kāpēc jākonsultē nodokļu jautājumos?

Jo viens cilvēks nekad nevar zināt visu. Bez tam Latvijā nodokļu likumi mainās dažkārt pat vairākas reizes gadā, tāpēc nav vienkārši zināt, kā kurā brīdī būtu pareizāk jārīkojas. Tikmēr nodokļu konsultanti nemitīgi “tur roku uz pulsa”, sekojot līdzi likumdošanas izmaiņu niansēm un praktiski sekojot līdzi dažādām pārmaiņām tirgus situācijā, tāpēc lielākoties viņi zina atbildes arī uz specifiskiem jautājumiem vai arī ir gatavi tās meklēt kopā ar jums.

Ko dod nodokļu konsultācijas?

Grāmatvedības kļūdas var izmaksāt ļoti dārgi. Jo lielāka kļūda, jo lielāki izdevumi vadītājam. Valsts ieņēmumu dienests un citas kontrolējošās iestādes ik dienu seko līdzi uzņēmumu grāmatvedībai ar dažādu atskaišu, deklarāciju un pārskatu palīdzību. Kļūdu un problēmu gadījumā tiek veikti nodokļu un sodu uzrēķini, kas, saprotams, nekad nav patīkama ziņa. Līdz ar to ir vērts iedziļināties grāmatvedības jautājumos un neskaidrību gadījumā pieaicināt talkā nodokļu konsultantus, lai gūtu pārliecību, ka visi nodokļi ir samaksāti atbilstoši likumdošanā noteiktajam. Tas ietaupīs gan nervus, gan galu galā arī naudu.