Latvijas daba (Pārdomas)

Katru valsti veido cilvēki. Es esmu kā smilšu graudiņš tuksnesī, bet pat eksistence ir ieguldījums, jo katrs ir unikāls. Daudzi uzskata, ka esam bezspēcīgi un valsts līmenī neko nevaram dot, bet man ir cits viedoklis. Katrs no mums ir būtisks, salīdzinot ar kāršu namiņu, bez vienas kārts viss izjuks. Tāpat ir arī ar Latvijas dabu, salīdzinot ar ziedu, lai tas izaugtu skaists, mums viņš ir jākopj un jāsaudzē.

Es dzīvoju Latvijā un gribu, lai mūsu dzimtene būtu skaista un piepildīta. Latvijas varenību veidojam mēs paši, mūsu tauta, cienot un rūpējoties, par sevi, blakus cilvēkiem un mūsu zemi. Jo lielāka saliedētība, jo lielāki panākumi. Ikgadēja talka, pierāda saliedētību un to, ka kopā latvieši var daudz.

Cik, gan daudz skaistāka būtu mūsu Latvija, skaistāks mūsu novads, skanīga latviešu valoda, vienotāka un stiprāka tauta, ja mēs katrs uzdotu sev jautājumu :”Ko, Latvija, tev varu dot?”,bet arī spertu soļus vēlmju izpildei. Mēs katrs varam ar, kaut ko dalīties. Jebkurš, veikums liels vai mazs, ir svarīgs.

Protams, es lepojos, ka latvieši ir saglabājuši zaļo dabu Latvijā. Ir lepnuma sajūta, zinot, ka daudzi ārzemnieki par to apskauž mūsu mazo Latviju.

Lai saglabātu dabu, protams, ir jāpieliek katram sava roka un šķiet, ka arī liela daļa no latviešiem to dara. Mūsu dzintaru apdāvinātā Baltijas jūra vairs nav tik tīra kā agrāk, protams, ir dažādi pasākumi, kur notiek jūras attīrīšana. Katrs, mēs zinām kā smaržo jūras sāļais gaiss un kā debesīs ķērc nomaldījušās kaijas. Domāju, ka mūsu jūra ir iekarojusi, kādu daļu no mūsu sirsniņas, tāpēc mums ir jādara viss, lai mēs saglabātu mūsu jūru.

Latvijā ir tik daudz brīnišķīgu vietu ko apskatīt, ka nemaz nav jāskrien uz ārzemēm, lai baudītu skaistus skatus. Ļoti labs piemērs, ko varam saukt par vienu no Latvijas lepnumiem – zilo ezeru zeme. Es neesmu bijis Latgalē, bet es noteikti aizbraukšu! Protams, katrā Latvijas novadā ir ko apskatīt. Kurzemē ir Ventas rumba, Sabiles vīna kalns, Kolkas rags, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle. Zemgalē – skaistā Rundāles pils, ar kuru tik tiešām visi latvieši var lepoties, kā arī noslēpumainais Pokaiņu mežs un Tērvetes dabas parks. Vidzeme neatpaliek no pārējiem novadiem ar savu daiļumu. Dabas un piļu mīļotājiem tā ir īstā vieta.

Esmu pamanījis, ka mēs vairāk izvēlamies domāt par šodienu, bet izvairāmies domāt par nākotni. Mums ir jādomā par Latviju, lai mēs, varētu priecāties un lepoties, ar Latvijas sakopto un skaisto dabu.