BRĪVDABAS ESTRĀDE UZ KRUSTPILS (ĀDAMSONA) SALIŅAS Krustpils sala, Jēkabpils, Latvia

Krustpils saliņa ir viena no Jēkabpilij piederošām salām un iecienītām atpūtas vietām

Tā atrodas starp upēm Daugavu un Mazo Daugavu, netālu no Krustpils pilsētas parka. Krustpils saliņas agrākie nosaukumi ir Ādamsona saliņa- nosaukums cēlies no kādreizējā gruntsgabalu īpašnieka uzvārda Ādamsona, kuram ir piederējusi arī šī sala, arī mūsdienās daudzi jēkabpilieši saliņu sauc par Ādamsona saliņu un Komjaunatnes saliņa- tā saliņa tika pārdēvēta padomju gados. Krustpils saliņa kļuva par vienu no iecienītākajās pilsētnieku atpūtas vietām pēc tam, kad 20. gadsimta 50. gados tika uzcelta brīvdabas estrāde. Brīvdabas estrāde atrodas skaistā, ainaviskā vietā. No agra pavasara līdz pat vēlam rudenim šeit notiek dažādi kultūras pasākumi: gadskārtu svētku- Lieldienu un Līgo vakara svinēšana, Dziesmu svētki, teātra un operas izrādes, visdažādākie vieskoncerti un biežie deju vakari, kas pulcē tūkstošiem jēkabpiliešu un pilsētas viesu. Arī parastās darba dienās uz romantiskā tiltiņa, kas savieno salu ar Krustpils parku, pastāvīgi redzami gājēji, kas rimti izbauda tās unikālo atrašanās vietu. Te lepni zaļo arī liepa, kas ir valsts nozīmes dižkoks. Uz saliņas ir izveidoti arī atraktīvi vides objekti, kas sniedz iespēju iemūžināt sevi Jēkabpils pastkartēs.

Parastās dienās, kad brīvdabas estrādē nenotiek kādi organizēti pasākumi, saliņa arī tiek apmeklēta, par ko liecina uz romantiskā tiltiņa, kas savieno salu ar Krustpils parku, redzamie gājēji. No saliņas paveras brīnišķīgs un gleznains skats uz Daugavas ieskauto pilsētas panorāmu. Krustpils saliņa ir atpūtas vieta, kur ūdens kluso šalkoņu papildina putnu balsis.

2009. gadā tika uzsākta saliņas un brīvdabas estrādes rekonstrukcija, kas tika pabeigta un nodota ekspluatācijā 2010. gada jūlijā. Rekonstrukcijas laikā ir nomainīti soli, pārbūvēta skatuve, mākslinieku ģērbtuves, telpas zem skatuves. Uzbūvētas jaunas tualetes un autostāvvieta, bērnu rotaļu laukums, kā arī rekonstruēts tilts. Veikti saliņas apzaļumošanas darbi.

Uz saliņas ir izveidoti arī atraktīvi vides objekti, kas sniedz iespēju iemūžināt sevi Jēkabpils pastkartēs.

 

Kategorijas